Bioptronová lampa BIOPTRON

BIOPTRON pomáhá dětem všech věkových kategorií (Indikace)

I přes vaši nejvyšší péči může občas potkat vaše děti nějaký úraz. Zejména ty nejmenší často také onemocní. Se světelnou terapií BIOPTRON můžete pomoct svým dětem uzdravit se mnohem rychleji a tím je ušetřit bolesti a nepohodlí. Světelná terapie BIOPTRON je klinicky prověřenou léčebnou metodou, u níž nebyly zjištěny žádné negativní vedlejší účinky, a může být bezpečně používána u dětí všech věkových kategorií, včetně novorozenců. Studie provedené v mnoha nemocnicích a klinikách potvrzují, že světelná terapie BIOPTRON je účinná, bezpečná a jednoduše aplikovatelná při léčbě dětí. S dosaženými výsledky světelné terapie BIOPTRON byli spokojeni i jejich rodiče.

Světelná terapie BIOPTRON může být u dětí a novorozenců použita jako doplňková léčba ke zmírnění bolesti nebo jako podpora hojení v mnoha případech, jako jsou:

Bioptronová lampa Bioptron® pro děti
 • kožní choroby
 • infekce horních cest dýchacích (nachlazení, infekce čelních dutin, angína)
 • onemocnění svalů, kloubů a kostí
 • neurologická onemocnění
 • říznutí, odřeniny
 • burzitida nebo opruzeniny u novorozenců

BIOPTRON: Několik tipů pro léčbu vašeho dítěte

Sportuje vaše dítě hodně?

Světelná terapie BIOPTRON mu může přinést opravdu velký prospěch, protože ji lze využít při léčbě celé řady sportovních zranění, jako jsou modřiny, odřeniny, natažené svaly nebo šlachy. Vítaným pomocníkem může být také při léčbě různých druhů artridity postihující děti, přináší úlevu při svalovém napětí a urychluje regenerační procesy.

Je váš potomek náchylný k infekcím nosních dutin a krku?

Tyto infekce jsou vždy nepříjemné a vedou k zanedbání školní docházky. Světelná terapie BIOPTRON může pomoct při léčbě těchto onemocnění stimulací imunitního systému a podpořit proces hojení. Stačí jen k tradiční léčbě přidat každý den dvě 10minutová sezení s bioptronovou lampou, a to po dobu 5–6 dní. Klinicky ověřený výzkum potvrzuje, že BIOPTRON přináší dětem rychlou úlevu při dýchacích obtížích a jeho používání může vést k úplnému uzdravení v průběhu několika málo dnů!

Trpí vaše dítě alergickým ekzémem nebo kožní vyrážkou?

Tyto druhy kožních onemocnění jsou v současnosti mezi dětmi velmi rozšířené. Světelná terapie BIOPTRON nabízí dětem příjemnou léčbu, která může být nápomocná při hojení kůže, zmírnění bolesti, svědění a dalších nepříjemných kožních onemocněních. Zároveň nabízí rychlou a účinnou úlevu od symptomů atopické dermatitidy, včetně svědivé a suché pokožky. Protože léčba světelnou terapií BIOPTRON je bezbolestná a krátká, je dětmi kladně přijímána a rodiči vysoce oceňována.

Hlavní výhody světlené terapie BIOPTRON:

 • bez UV záření
 • je bezpečná, nejsou známy vedlejší negativní účinky
 • vyžaduje jen několik minut denně
 • je tichá a bezbolestná
 • bezkontaktní
 • je přátelská k dětem
 • nenese s sebou žádné farmakologické nebo infekční riziko
 • široké spektrum uplatnění
 • přenosná
 • je připravená k použití kdykoli a kdekoli

Světelná terapie BIOPTRON pomáhá:

 • zlepšit mikrocirkulaci
 • harmonizovat metabolické procesy
 • posilovat obranyschopnost organismu
 • stimulovat regenerační a hojivé procesy celého organismu
 • podporovat a urychlovat hojení poranění
 • ulevovat od bolesti nebo zmírňovat její intenzitu

Doporučená doba léčby: 4–10 minut jednou až dvakrát denně. Před použitím světelné terapie BIOPTRON vám doporučujeme, abyste se poradili s lékařem a získali tak odborné rady ohledně toho, zda je tato terapie vhodná nebo zda je nezbytný jiný léčebný postup.

Užívejte si svá léta bez bolesti (Indikace)

Díky systému světelné terapie BIOPTRON si můžete zlepšit zdraví i kvalitu svého života bez ohledu na věk. Stárnutí se často projevuje bolestivými klouby nebo revmatismem, avšak díky lampě Biptron můžete důsledky zmírnit.
Více než 2 miliony spokojených zákazníků používá BIOPTRON – léčebnou lampu, která pomáhá hojit rány, popáleniny, kožní problémy a přináší úlevu od bolesti.

Bioptronová lampa Bioptron®

Fototerapie je moderní léčebná metoda, která využívá ten nejpřirozenější zdroj energie – světlo. Zatímco např. infračervené světlo se používá ve zdravotnictví už desítky let, fototerapie se v medicíně začíná prosazovat teprve v posledních letech. Lampa Bioptron pracuje s polarizovaným světlem ve spektrálním pásmu 480–3400 nm. Tyto vlnové délky navozují v organizmu především biostimulační, analgetický a protizánětlivý efekt.

Analgetický efekt

Světelná terapie BIOPTRON má silné analgetické účinky vedoucí k rychlé a dlouhotrvající úlevě od bolesti. Aplikací Bioptronu® dosáhneme snížení citlivosti nervových zakončení a tím zvýšení jejich prahu bolesti.

Bioptronová lampa Bioptron®

Protizánětlivý efekt

Spočívá v aktivaci všech faktorů, které se podílejí na likvidaci zánětu. Fototerapií dosahujeme rozšíření krevních cév, čímž zlepšujeme prokrvení ošetřovaných míst a následně zvyšujeme i jejich okysličení, látkovou výměnu a urychlení odtoku lymfy při otocích. Pozorujeme i zvýšení produkce imunoglobulínů a tím i zlepšení tkáňové odolnosti.

Biostimulační efekt

Světlo BIOPTRON má stimulační účinek na imunitní systém, což vede k rychlejšímu a účinnějšímu hojení ran. Jestliže se aplikuje na kůži, stimuluje nitrobuněčné struktury, které jsou citlivé na světlo, a biomolekuly. Buňky se díky tomu začnou rychleji dělit, a proto dochází dříve k obnově povrchových vrstev kůže a sliznice, náhradě tkáňových defektů, nebo jejich překrytí.

Bioptronová lampa BIOPTRON - světlo v péči o děti (Indikace)

Trpí vaše dítě někdy nemocemi horních cest dýchacích nebo kožními ekzémy? Je vaše dítě po fotbale nebo vybíjené samá modřina? Vyzkoušejte i vy světelnou terapii BIOPTRON!

Každá starostlivá matka se nyní může spolehnout na pomoc světelné terapie BIOPTRON®, moderního zdravotnického přístroje, který je vhodný pro všechny děti. Světelná terapie BIOPTRON® pracuje jako váš rodinný lékař. Pomáhá posilovat imunitní systém a hojit poranění pokožky, včetně popálenin. Přináší také úlevu od bolesti, která vám a vašim dětem brání užít si život naplno. BIOPTRON® navíc poskytuje každodenní komplexní péči o pleť. Důlěžitou léčebnou indikací je také gynekologie a porodnictví, kde pomáhá maminkám hojit strie v období těhotenství, jizvy po epiziotomii, prasklinky prsních bradavek, mastitidy (záněty mléčné žlázy), ale také bolest v oblasti bederní páteře aj.

Patentované a klinicky testované světlo BIOPTRON®:

 • pomáhá zmírňovat bolest
 • podporuje hojení ran
 • působí protizánětlivě
Bioptronová lampa Bioptron® pro děti

Světelná terapie má dlouhou historii. Již přes tisíc let lidé na celém světě znají pozitivní účinky světla na zdraví. Pokrok vědy a techniky umožnil vylepšení systému světelné terapie. Výsledkem tohoto výzkumu je polarizované polychromatické světlo BIOPTRON®, jež v sobě spojuje viditelné a infračervené světlo. Velmi podstatnou výhodou je fakt, že světlo BIOPTRON® neobsahuje UV záření a je tedy na rozdíl od slunečního světla naprosto bezpečné.

Světlo BIOPTRON® působí velmi pozitivně na dětská kožní onemocnění, atopický ekzém, záněty horních cest dýchacích, alergické dechové obtíže nebo neurologická onemocnění a onemocnění svalů a kostí v dětském věku. Je vhodné také pro použití u novorozenců trpících kožními problémy, zánětem žil, proleženinami nebo opruzeninami. Doporučená doba léčby novorozenců a dětí je 10 minut. Použití světla BIOPTRON® je zcela bezpečné, bezbolestné a nemá žádné známé vedlejší účinky. Jednou z jeho největších výhod je velice snadná aplikace a krátká doba léčby, která nijak nenaruší váš denní režim a děti si mohou dál spokojeně hrát. Mezi další výhody patří velký rozsah indikací, cenová nenáročnost a možnost léčení i v období těhotenství.

BIOPTRON – pomocník během těhotenství a po porodu (Indikace)

Trápí Vás strie, jizvy či bolest zad? Vyzkoušejte světelnou terapii BIOPTRON!

Bioptronová lampa Bioptron® v těhotenství

Bioptronová lampa představuje velmi cenného pomocníka během celého těhotenství i po porodu. V tomto období je nutné jakoukoli léčbu volit velmi citlivě, s ohledem na co nejnižší zatížení organismu matky i dítěte. Fototerapie představuje velmi bezpečnou metodu, vhodnou k prevenci i léčbě nejrůznějších potíží spojených s těhotenstvím a porodem. Těhotné ženy v důsledku rychlé změny hmotnosti často trápí strie, které se objevují zejména ve čtyřech rizikových partiích: na břiše, stehnech, hýždích a prsou. Světelná terapie funguje jako vhodná prevence vzniku těchto pajizévek i jako účinná léčba. Při prevenci stačí sítit na exponovaná místa od třetího měsíce těhotenství dvakrát týdně, od šestého měsíce se doporučuje každodenní aplikace. Po porodu se provádí terapie v cyklech.

Nastávající maminky velmi často trápí také nepříjemné bolesti zad. Polarizované světlo přináší úlevu nejen díky svému analgetickému efektu, ale příznivě působí také díky velmi lehkému tepelnému účinku. Bioptronové světlo významně urychluje také hojení pooperačních jizev po nástřihu hráze či po císařském řezu. Při kojení mohou na prsních bradavkách vzniknout prasklinky, které jsou nejen bolestivé, ale zároveň představují také vstupní bránu pro infekce, které mohou vést až k zánětu prsu. Světlo Bioptronu má v tomto případě jednak analgetický efekt, takže uleví od bolesti, jednak urychluje hojení. Bioptronová lampa je vhodná nejen pro maminky, ale i pro děti. Světelná terapie se úspěšně používá v nejrůznějších zdravotnických zařízeních, kde urychluje léčbu a hojení celé řady kožních problémů. V domácím prostředí světelná terapie nejčastěji pomáhá léčit například opruzeniny nebo urychluje vstřebávání hematomů.